OKTATÁSI PLATFORM

FELELŐS ÁLLATTARTÁS OKTATÁS

Célunk, hogy felelős állattartás foglalkozáshoz teljes tudásanyagot, segédletet adjunk. Letölthető kérdéssorok, korcsoportonkénti bontásban összeállított teljes tananyag, kiegészítő tudásbázis és játékos feladatmegoldók, magyarázóábrák állnak a pedagógusok rendelkezésére, melyeket osztályfőnöki, biológia, természettudomány órákba építhetnek be vagy önálló foglalkozásként szakkörökben tudnak felhasználni.

Az oktatási portál alábbi linken érhető el:  http://oktatas.orszagosallatvedorseg.hu/

Az elméleti segédlet tartalmazza az állat-asszisztált terápia történetét, módjait, tájékoztató jellegű információt a családon belüli erőszak és az állatkínzás kapcsolatáról, a korcsoportoknak megfelelő kérdéssorokhoz kapcsolódó elméleti anyagot, az előadáshoz szükséges játékos, érthető és figyelemfelkeltő diasorozatot. A magyar állatvédelmi jogszabályokról és a hazai állatvédelemről is fontosnak tartottuk említést tenni.

Oktatással kapcsolatos kérdéseivel az alábbi e-mail címen tud kollégánkhoz fordulni: oktatas@orszagosallatvedorseg.hu 

orfk

RÓLUNK

AZ ÁLLATVÉDŐRSÉG

A magyar háztartások 43%-ában található kutya 27%-ában macska, ez kb 4 millió állattartót jelent. Ennyi jóérzésű embert kényszerít felháborodásra a manapság napi szinten előforduló állatkínzás és -bántalmazás, gondatlan tartás. Ezek egy jó részét ma már bejelentik, kivizsgálásukra, utóellenőrzésükre nincs kapacitása sem a rendőrségnek, sem az önkormányzatoknak.

2011-ben ezt a feladatot vállalta fel az Országos Állatvédőrség Alapítvány, amely egy olyan dinamikusan fejlődő állatvédelmi szervezet, amely egy civil szerveződésből országos szervezetté nőtt. Az alapítvány számtalan állami szervvel (ORFK,NAV) szerződéses viszonyban áll, együtt dolgozik és napi szinten, országszerte rengeteg eljárásban segíti a rendőrök és a jegyzők munkáját.

Az Állatvédőrség egyedülálló módon több ezer állatvédelmi jogból és szakmai ismeretekből levizsgázott állatvédőrrel rendelkezik, az ország egész területén és ezen kívül több ezer csatlakozni és segíteni vágyó civilt és együttműködő szervezetet tud felmutatni. Minden megyében egy-egy alegység dolgozik, saját koordinátorral, szerződött állatorvosokkal.

Az ország minden pontján ellenőrizzük a bejelentéseket, mentjük a bajba jutott, megkínzott állatokat, gyógyítjuk, rehabilitáljuk és elhelyezzük őket. Az állatviadalok áldozatai ugyan úgy számíthatnak a segítségünkre, mint a szaporító telepen sínylődő cicák, kutyák, vagy az éheztetett haszonállatok.

Ugyancsak fontos része a munkánknak oktatási programok szervezése felelős állattartás témában, az óvodásoktól a tanítóképzőig, sőt, az ORFK és a NAV szakemberei részére tartunk állatvédelmi vonatkozású előadásokat.

Mindezek mellett pedig több tucat hazai állatmenhellyel és állatvédő szervezettel állunk munkakapcsolatban és közösen harcolunk az állatok jogaiért, érdekeiért a törvényalkotás és a jogalkalmazás szintjén is.

Az Alapítvány működésével kapcsolatos hivatalos ügyben kérem erre az e-mail címre írjon: info@orszagosallatvedorseg.hu 

ELŐTTE - UTÁNA

TÁMOGATÓINK, PARTNEREINK

HASZNOS TANÁCSOK

Tudtad-e?

Szükséges-e akár a kan, akár a szuka kutyáknak életükben párosodniuk?

Nem!

Szükséges-e bármilyen okból a szukáknak életük során legalább egyszer elleniük?

Nem!

Okoz-e bármilyen formában jellembeli, magatartásbeli változást a szukák és kanok ivarérés előtti és ivarérés utáni ivartalanítása?

Igen, kedvező változásokra számíthatunk. A korai (6 hetes – 3 hónapos korban elvégzett) és az ivarérés előtti (3-6 hónap között elvégzett) ivartalanítás esetén a viselkedési problémák pl. agresszió, elkóborlás stb. kialakulásának valószínűsége minimális, míg az ivarérés után elvégzett ivartalanítások esetében jelentős lehet. A korai és ivarérés előtti ivartalanítás hatására az ivartalanított egyedek kölyök kora „megnyúlik”, a kölyökre jellemző viselkedés (pl. játékosság) a nem ivartalanítottakhoz viszonyítva hosszabb ideig tart.

Okoz-e elhízást az ivarérés előtt vagy után végzett ivartalanítás?

Nem feltétlenül. A gazdán múlik. Az ivartalanított eb hajlamosabb az elhízásra, a takarmány energiatartalmának 20-30 %-os csökkentésével az elhízás megelőzhető.

Van-e hatással az ivarérés előtt, illetve után végzett ivartalanítás az ivar és járulékos szervek daganatos megbetegedéseinek kialakulásában?

Igen, határozottan jótékony hatása van az említett megbetegedésekre ill. azok megelőzésére. Mind a korai, mind az ivarérés előtti ivartalanítással kapcsolatban elmondható, hogy a méhbetegségek, a tejmirigy daganat, a herebetegségek kialakulásának valószínűsége gyakorlatilag nulla, a prosztata megbetegedések kialakulása minimális. Az ivarérés utáni ivartalanítás is jelentős pozitív hatással van az említett megbetegedések kialakulására, sőt egyes betegségek (prosztata, cukorbetegség, stb.) kezelésében az ivartalanításnak is nagy szerep jut. A nemi hormon függő végbélnyílás környéki daganatok előfordulása mindhárom módszerrel megelőzhető vagy csökkenthető.

Milyen hatással van az ivarérés előtti vagy utáni ivartalanítás az álvemhesség kialakulására?

Az ivartalanított szukáknál álvemhesség nem fordul elő.

Mit jelent a sárga szalag a kutyákon?


null

BANKSZÁMLA
10100826–07126100–02003004

HOGYAN SEGÍTHETSZ

Miért támogasd munkánkat? Miért van szükségünk az adományodra?

  1. Az Állatvédőrség Közhasznú Alapítvány FÜGGETLEN szervezet. Függetlenségünket csak úgy óvhatjuk meg, ha az adományozók érdekeitől függetlenül, céljaink eléréséért dolgozunk.
  2. A TE támogatásoddal is óriási változásokat tudunk elérni az állatvédelemben.
  3. Erőszakmentes szervezet vagyunk, akik látványosan és kreatívan folytatják PR kampányaikat, rendezvényeiket a védenceink szebb jövője érdekében.

Már a legkisebb összeg is számít, mert sokféle módon SEGÍTHETSZ!

Az Állatvédőrség működését jelenleg teljes egészében civil forrásból finanszírozzuk. Sorsukra hagyott, bántalmazott négylábú, szárnyas és más barátaink emiatt csupán a jóérzésű állatbarátok adományaira és adójuk 1%-ának felajánlásaira számíthatnak, melyet ezúton is ismét hálásan köszönünk!

Számítunk segítségedre!

Támogass minket rendszeresen, könnyen és gyorsan! Többféle támogatási módra is van lehetőséged.

Bankszámlaszámunk: BUDAPEST BANK 10100826 – 07126100 – 02003004

IBAN: HU36-10100826-07126100-02003004
Swift Code: BUDAHUHB

Kérjük, hogy a megjegyzés rovatba tüntesd fel melyik mentvényünk támogatására küldöd az adományt.

 

Beállíthatsz rendszeres átutalást is, és így minden hónapban átutalja bankod a nekünk szánt összeget.

Amennyiben rendelkezel online/elektronikus banki hozzáféréssel, az alábbi linkek közül a bankodéra kattintva, azonnal be tudsz jelentkezni, s át tudod most utalni egyszerűen, a munkánk támogatására szánt adományt.

BUDAPEST BANK – INTERNETBANK

CIB BANK – CIB INTERNET BANK

CITIBANK – INTERNETBANKING

ERSTE BANK – NETBANK

FHB BANK – NETB@NK

K&H BANK – E-BANK

MAGNET BANK – NETBANK

MKB BANK – NETBANKÁR

OTP BANK – OTP DIRECT

RAIFFEISEN BANK – INTERNET BANKING Raiffeisen direktnet

SBERBANK – ONLINE BANKING

UNICREDIT BANK – INTERNET BANKING

 

Támogass minket rendszeresen, könnyen és gyorsan!

Csoportos beszedési megbízás használatával, mellyel havi rendszerességgel támogathatod munkánkat. Ezen a módon olcsó neked és kiszámíthatóbb nekünk.

Amennyiben van bankszámlád a legegyszerűbb és legkönnyebb támogatási mód számodra a Csoportos beszedési megbízás. Ezzel a módszerrel megbízod a bankodat, hogy havi rendszerességgel átutaljon az Állatvédőrség részére egy általad meghatározott összeget.

Előnyei NEKED:

    1. elég egyszer kitölteni egy formanyomtatványt
    2. nem kerül neked semmibe a tranzakció, mert ennek díját mi fizetjük
    3. biztonságos, mert a bankod engedélyezi és a bankokon keresztül működik

Előnyei NEKÜNK:

  1. tudunk tervezni támogatásoddal, így hosszú távú és nagy volumenű kampányokat tervezhetünk megbízható, mert bankokon keresztül működtethető
  2. a technikai hibák kizárhatók

Országszerte rendszeresen használják sokan a csoportos beszedési megbízási módott arra, hogy támogassák az alapítványt.

Te is csatlakozhatsz az Állatvédőrséget ezen a módon támogatókhoz. Nem kell mást tenned, mint követned az alábbi utasításokat. Az egész csak pár perc, viszont nekünk rendszeres, kiszámítható segítséget nyújthatsz kampányaink, akcióink tervezésében!

  1. Kattints az alábbi gombra és nyisd meg a “Csoportos beszedési megbízást”.
  2. Nyomtasd ki az adatlapot két példányban.
  3. Töltsd ki a nyomtatványt (ehhez segítséget a Kitöltési útmutatóban találsz).
  4. Az egyik kinyomtatott, kitöltött példányt küldd el címünkre (1751 Budapest Pf: 93/34) a másikat őrizd meg.
  5. Ezek után mi elküldjük a nyomtatványt a bankba ellenőrzésre és amint a bank elfogadta a megbízást, kapcsolatba lépünk Veled.
  6. Köszönjük, hogy az Állatvédőrség Közhasznú Alapítványt támogatod!

Amennyiben kérdésed lenne a nyomtatvány kitöltésével kapcsolatban, érdeklődhetsz az segitseg@orszagosallatvedorseg.hu e-mail címen.

 

Amennyiben ragaszkodsz a csekken történő adományozáshoz, ezt is megteheted. Ez a támogatási mód a legkevésbé környezetbarát, és tudnod kell, hogy minden támogatás után 175 Ft a postát illeti.

Csekket kérhetsz az alábbi e-mail címen és telefonszámon:

E-mail: gazdi@orszagosallatvedorseg.hu

 

A Paypal egy online pénzküldő rendszer, amely még sajnos csak angol nyelvű űrlappal rendelkezik.

A Paypal rendszeren keresztül gyorsan, egyszerűen és biztonságosan tudsz utalni a részünkre. Az űrlapon található ‘Purpose’ résznél üzenetet hagyhatsz részünkre.

A külföldi gyakorlattal ellentétben ez a támogatási lehetőség még nem terjedt el hazánkban, nincsenek hagyományai. Ezt igazolja, hogy a hazai alapítványok életében eddig alig fordult elő, hogy örökséget kapott volna, míg külföldön az alapítványok bevételének közel harmada jóindulatú állatbarátok gondoskodási szándékából (hagyatékából) származik.

Tárgyi adományokkal is támogathatod munkánkat.

Az Alapítvány által mentett állatok ideiglenes befogadóknál gyógyulnak, rehabilitálódnak, ezért a tárgyi adományoknak is nagyon nagy hasznát tudjuk venni.

Amivel segíteni tudsz: száraz táp, különös tekintettel junior és nagy fehérjetartalmú tápokra, amire a legyengült állatoknak szüksége van, kullancsriasztó és bolhairtó spot on bármekkora mennyiségben, állatfelszerelési cikkek (póráz, nyakörv, szobakennel, szállító box, fültisztító folyadék, féreghajtó, kéz- és felületfertőtlenítő).

 

Köszönjük támogatásod, mellyel lehetővé teszed munkánkat!

Köszönjük, hogy az Országos Állatvédőrség Alapítványt támogatod adód 1%-ával!

Adószámunk: 18272011-2-43

 

  • Kinek adhatom az 1%-ot?
    Az adó 1 %-os felajánlást valamelyik Magyarországon bejegyzett társadalmi szervezet javára ajánlhatod fel, mely megfelel a törvényi feltételeknek – ilyen például az Állatvédőrség Közhasznú Alapítvány
  • Ha önadózó vagy (tehát az ABEV számítógépes programmal vagy kézzel töltöd ki adóbevallásodat), esetleg az egyszerűsített adóbevallást választottad: Töltsd ki az adóbevallás D jelű lapját! A 11 számjegyű mezőbe az adószámunkat. (Nem kell kisborítékot használnod, mert a rendelkező nyilatkozat az adóbevallás részét képezi.)
  • Ha munkáltatói adómegállapítást kértél (munkáltatód számol el az adóddal): Nyomtasd ki a letölthető dokumentumot, majd vágd körbe, tedd borítékba a nyilatkozatot! A borítékra írd rá saját adóazonosító jeledet, zárd le a borítékot, és írd alá a ragasztáson átnyúlóan. Add le a borítékot a munkahelyeden minél hamarabb! (A munkahelyek május 10-ig kötelesek átvenni a borítékot. Ez NAV előírás, ne hagyd magad!)
  • Ha már beküldted az adóbevallásodat, és elfelejtettél rendelkezni az 1%-okról, akkor a rendelkező nyilatkozatot borítékban vagy személyesen juttasd el valamely NAV irodához május 20-ig. Rendelkezésed így, az adóbevallásodtól, ill. a munkáltatói adóelszámolástól függetlenül is érvényes.
  • Az adószám: A helyes adószám megadása nagyon fontos, mert téves adószám esetén nem érkezik meg a támogatásod számunkra. Az Országos Állatvédőrség Alapítvány adószáma: 18272011-2-43
  • A rendelkezés: Az adócsomag részét képező nyilatkozaton vagy egy külön papíron ajánlhatod fel 1 %-odat a Állatvédőrség számára. Le is töltheted a mellékelt nyilatkozatot, majd egy borítékba helyezve csatolni kell az adóbevalláshoz. A borítékra az adóazonosító jelet rá kell írni, és a boríték ragasztott felületén átnyúlóan saját kezűleg alá kell írni.
  • Az 1%-os nyilatkozatok leadási határideje:
    február 25. – egyéni vállalkozók számára
    május 20. – önadózók és munkavállalók számára
    Aki a munkáltatójának adja le a nyilatkozatát, annak a munkáltató által kijelölt időpontig kell odaadnia a nyilatkozatot, de idén is igaz, hogy ha valaki ezt elfelejti, vagy kicsúszik valamelyik határidőből, akkor május 20-ig bárki elküldheti egy külön borítékban is a nyilatkozatot. A rendelkezõ nyilatkozatot ebben az esetben postai borítékba kell tenni, és a borítékot le kell zárni, a borítékra az adóazonosító jelet rá kell írni, és a boríték ragasztott felületén átnyúlóan saját kezűleg alá kell írni.
  • Az 1% célba érése: amennyiben fölajánlottad 1%-odat korábban is, és az NAV-tól nem kaptál olyan értesítést, hogy valamilyen okból nem tudták érvényesíteni felajánlásod, akkor az adód 1%-a eljutott a célszervezethez

Az Országos Állatvédőrség Alapítvány célja, hogy összefogja azokat a szervezeteket, amelyek az állatvédelem és a megelőzés elvével azonosulnak. Hazánkban egyedülállóan szoros együttműködésben dolgozunk más állatvédő és fajtamentő szervezetekkel, az Országos Rendőr-főkapitánysággal (ORFK), a Rendőrtiszti Főiskolával, a Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesületével (MEOE), az International Police Association (IPA) magyar szekciójával és az Országos Polgárőrszövetséggel (OPSZ). Ily módon lehetővé téve, hogy az 1998-ban megszületett állatvédelmi és a 2004-es büntetőjogi törvényeket hivatalos és pontos eljárások keretében hajtsák végre.

 

Az Állatvédőrség Támogatói Klub célja:

Az Országos Állatvédőrség Alapítvány 2012 évtől elindítja különleges Támogatói Klubját. A csapat elsődleges célja az Országos Állatvédőrség Alapítvány támogatása rendszeres anyagi hozzájárulással és tettekkel.

A klubtagság alapdíja: 500,- Ft / hó

Utalj havonta minimum 500,- forintot az Országos Állatvédőrség Alapítvány számlájára és a közleményben küldd el az e-mail címedet, hogy értesíthessünk róla, mire fordítottuk a befolyt összeget.

Bankszámlaszám: 10100826-07126100-02003004 Budapest Bank

Az Állatvédőrség Támogatói Klub egy zártkörűen működő klub. Nem „titkos szervezet”, de a Klub tagjai előnyöket élveznek a nem klubtagokkal szemben, mely előnyök csak a klubtagsággal együtt járnak.

A klubtagok kéthavi találkozóikon – időjárástól függően bográcsozás, kirándulás vagy hasonló közös tevékenység keretein belül – átbeszélik az elmúlt időszakban elért eredményeket és felmerült kérdéseket, majd közös célokat tűznek ki a következő időszakra.

A klubtagság előnyei:

  • Lehetőség kapcsolatépítésre, más állatvédő és állatkedvelő csapattagok megismerése.
  • Belső csoportok kialakulása:
    • állatfajták szerint (pl.: kutyások, macskások, madarasok),
    • akciók és tevékenységek szerint (pl.: szaporítás felszámolása – ivartalanítási akciók, oktatási csoportok, rehabilitációs csoportok).
  • Állatkarácsony rendezvény.
  • Támogatás arányában részvételi kedvezmény a nyári állatvédő táborban.
  • Támogatás arányában részvételi kedvezmény a Cerberos Kutyaiskola tanfolyamain.
  • …és még sok más

Minden Állatvédőrség Támogatói Klub tag kap a belépéstől számított 3 hónap múlva egy támogatási szintnek megfelelő Klub-kártyát, és klubmatricákat, kitűzőket. Ezeket csak azok kaphatják, akik valódi támogatói a klubnak. Közforgalomban nem kapható. Csak a klub tagjai adhatnak ilyen matricát azoknak, akik valódi segítséget nyújtanak nekünk nyilvános rendezvényeinken, ill. a klub hétköznapi működése során.

A Klubtagok a Klubon keresztül vásárolhatnak (támogatás fejében választhatnak) kedvezményes Támogatói termékeket: logóval és emblémával ellátott pólókat, szabadidőruhákat, bögréket, poharakat, tányérokat, kulcstartókat és egyéb tárgyakat.

 

Támogatói fokozatok:

Minden klubtagunk évente egyszer Támogatói Klub ajándékot kap, mely ajándék minden évben új és más lesz (medál, bögre, póló, stb.).
Emellett a támogatói szinttől függően az alábbi ajándékok és kedvezmények vehetők igénybe:

    • Gyémánt (havi 25 000,- Ft vagy egyszeri 250 000 ,- forint feletti adomány)
      • részvételi jog az OÁVA rendezvényein (kirándulások, klubtalálkozók, versenyek, stb.)
      • tiszteletpéldány az OÁVA kiadványaiból
      • hírlevelek – folyamatos tájékoztatás az OÁVA tevékenységéről és elért eredményeiről
      • hozzáférés a „csak regisztrált” és a klubtagok számára elkülönített weboldal tartalmakhoz
      • díjmentes részvétel az OÁVA rendezvényein (kirándulások, klubtalálkozók, versenyek, stb.)
      • díjmentes kutyakozmetika az Anna kutyakozmetikában (évi 2 alkalommal)
      • díjmentes részvétel a Cerberos Kutyaiskola tanfolyamain
      • díjmentes részvétel a nyári táborban
      • KUTYA újság előfizetés
    • Mecénás (havi 10 000,- Ft vagy egyszeri 100 000 ,- forint feletti adomány)
      • részvételi jog az OÁVA rendezvényein (kirándulások, klubtalálkozók, versenyek, stb.)
      • tiszteletpéldány az OÁVA kiadványaiból
      • hírlevelek – folyamatos tájékoztatás az OÁVA tevékenységéről és elért eredményeiről
      • hozzáférés a „csak regisztrált” és a klubtagok számára elkülönített weboldal tartalmakhoz
      • díjmentes részvétel az OÁVA rendezvényein (kirándulások, klubtalálkozók, versenyek, stb.)
      • 75%-os kutyakozmetikai kedvezmény az Anna kutyakozmetikában
      • díjmentes részvétel a Cerberos Kutyaiskola tanfolyamain
      • 75%-os kedvezményes részvétel a nyári táborban
    • Patrónus (havi 5 000,- Ft vagy egyszeri 50 000 ,- forint feletti adomány)
      • részvételi jog az OÁVA rendezvényein (kirándulások, klubtalálkozók, versenyek, stb.)
      • tiszteletpéldány az OÁVA kiadványaiból
      • hírlevelek – folyamatos tájékoztatás az OÁVA tevékenységéről és elért eredményeiről
      • hozzáférés a „csak regisztrált” és a klubtagok számára elkülönített weboldal tartalmakhoz
      • díjmentes részvétel az OÁVA rendezvényein (kirándulások, klubtalálkozók, versenyek, stb.)
      • 50%-os kutyakozmetikai kedvezmény az Anna kutyakozmetikában
      • 75%-os kedvezményes részvétel a Cerberos Kutyaiskola tanfolyamain
      • 50%-os kedvezményes részvétel a nyári táborban
    • Arany (havi 2 500,- Ft)
      • részvételi jog az OÁVA rendezvényein (kirándulások, klubtalálkozók, versenyek, stb.)
      • tiszteletpéldány az OÁVA kiadványaiból
      • hírlevelek – folyamatos tájékoztatás az OÁVA tevékenységéről és elért eredményeiről
      • hozzáférés a „csak regisztrált” és a klubtagok számára elkülönített weboldal tartalmakhoz
      • díjmentes részvétel az OÁVA rendezvényein (kirándulások, klubtalálkozók, versenyek, stb.)
      • 25%-os kutyakozmetikai kedvezmény az Anna kutyakozmetikában
      • 50%-os kedvezményes részvétel a Cerberos Kutyaiskola tanfolyamain
      • 25%-os kedvezményes részvétel a nyári táborban
    • Ezüst (havi 1 000,- Ft)
      • részvételi jog az OÁVA rendezvényein (kirándulások, klubtalálkozók, versenyek, stb.)
      • tiszteletpéldány az OÁVA kiadványaiból
      • hírlevelek – folyamatos tájékoztatás az OÁVA tevékenységéről és elért eredményeiről
      • hozzáférés a „csak regisztrált” és a klubtagok számára elkülönített weboldal tartalmakhoz
      • részvételi jog az OÁVA rendezvényein (kirándulások, klubtalálkozók, versenyek, stb.)
      • 25%-os kedvezményes részvétel a Cerberos Kutyaiskola tanfolyamain
      • részvételi jog a nyári táborban
    • Bronz (havi 500,- Ft)
      • részvételi jog az OÁVA rendezvényein (kirándulások, klubtalálkozók, versenyek, stb.)
      • tiszteletpéldány az OÁVA kiadványaiból
      • hírlevelek – folyamatos tájékoztatás az OÁVA tevékenységéről és elért eredményeiről
      • hozzáférés a „csak regisztrált” és a klubtagok számára elkülönített weboldal tartalmakhoz
      • részvételi jog az OÁVA rendezvényein (kirándulások, klubtalálkozók, versenyek, stb.)
      • részvételi jog a nyári táborban
    • Tiszteletbeli tagság (olyan tagok számára, akik tetteikben rengeteget tettek az állatvédelem területén)

 

Klubtevékenységek:

    • Klubtalálkozók – kéthavonta (minden páratlan hónap első vasárnapján)
    • Kirándulások – kéthavonta (minden páros hónap első vasárnapján)
    • Rendezvények
    • Virtuális örökbefogadás – lehetőség nyílik a támogatáskor kijelölni örökbefogadott állatot, akit ugyan nem tud a támogató hazavinni és otthon ellátni, a támogatási összeget az általa kijelölt és virtuálisan örökbefogadott állat orvosi ellátására és panziójára költjük[/accordion]

 

Pénzügyi irányelvek:

  • A támogatási összegek befizethetők banki befizetés vagy átutalás útján, postai csekken (rózsaszín csekk), vagy PayPal befizetésen keresztül. A leghatékonyabb módja általában az állandó átutalási megbízás megadása a Támogató bankszámlavezető fiókjánál.
  • A támogatási számla adatai:
    • Kedvezményezett: Országos Állatvédőrség Alapítvány,
    • Bank: Budapest Bank Zrt.
    • Bankszámlaszám: 10100826-07126100-02003004
    • IBAN: HU70-10100826-07126100-02003004
    • SWIFT code: BUDAHUHB
  • Minden befizetett támogatói összeg teljes egészében a mentett állatok ellátására fordítódik.
  • A felhasznált területek: állatmentés (üzemanyag költség), állateledel, állatorvosi ellátás (sürgősségi ellátás, kötszerek, gyógyszerek, oltások, féreghajtó, bolhairtó, stb.), rehabilitációs központ kialakítása.
  • Minden támogatót e-mailben (hírlevél formájában) értesítünk arról, hogy az általa befizetett összegből pontosan mire fordítottunk támogatást.
  • A támogatói befizetések alapítványi támogatásként kerülnek könyvelésre. Az összeg beérkezéséről az Alapítvány befizetési igazolást állít ki évente egyszer a pénzügyi törvényeknek megfelelően a teljes tárgyévi befizetett összegről egy összegben.
  • A támogatási befizetések vissza nem téríthetőek.
  • A rendszeres átutalások és befizetések bármikor növelhetők (ezzel magasabb klubtagság nyerhető), és bármikor szankciók nélkül csökkenthetők vagy leállíthatók (csupán a klubtagság szintje változik ez esetben).

A klubtagsággal kapcsolatos kérdéseidet az info@orszagosallatvedorseg.hu e-mail címen teheted fel.

KIS ADOMÁNY – NAGY SEGÍTSÉG! Adományozz telefonhívással vagy SMS küldésével 500 Ft-ot az Országos Állatvédőrség Alapítványnak, és támogass jó ügyeket!

 

Adományozni a következő módon lehet:

Telefonhívással:

Tárcsázd a 13600-as számot, majd a hangjelzés után tárcsázd a 06-os kódot.

SMS küldéssel:

A 06-os kódot küldd el SMS-ben a 13600-as számra.

adhat

 

A 2012-ben útjára indított 13600 – Adhat Vonallal egy olyan gyors és kényelmes, mindenki számára könnyen elérhető adományozási rendszer jött létre, amely elősegíti a hazai adományozási kultúra és a civil társadalom fejlődését. A programot a NIOK Alapítvány koordinálja, működtetését négy nagy hazai telekommunikációs szolgáltató, az Invitel, a Magyar Telekom, a Telenor Magyarország és a Vodafone Magyarország összefogása teszi lehetővé, a jogi környezetet pedig a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) szabályozása teremtette meg.

Ahogy az együttműködés is mutatja, mind a négy szolgáltató számára kiemelten fontos a civil szervezetek támogatása, az Adhat Vonal létrejötte pedig nagyszerű eszköz arra, hogy mindezt a telekommunikáció segítségével valósítsák meg, és lehetőséget biztosítsanak arra, hogy a civil szervezetek újabb adományozókat találjanak.

Az Adhat Vonal programban a telefonhívások mellett 2013 decemberétől már SMS-ben is lehet adományozni. Egy hívással vagy SMS küldésével 500 Ft ajánlható fel a kiválasztott civil szervezetek javára.

Ideiglenes befogadókra mindig nagy szükségünk van!

Kérjük, akinek lehetősége van arra, hogy ideiglenesen befogadjon bármilyen állatot az jelentkezzen nálunk!

A legtöbb rossz sorsú állat, aki hozzánk kerül, annyira össze van törve, hogy nem rakható kennelbe és sokkal gyorsabban is gyógyulnak családi környezetben, valamint sokkal több hasznos információt kapunk viselkedésükről, szokásaikról is. Most ideiglenes befogadással segítheted, hogy új életet kezdhessenek!

Jelentkezni a gazdi@orszagosallatvedorseg.hu e-mail címen tudsz.
(Névvel, város megjelölésével, telefonszámmal és hogy milyen korú, nemű, nagyságú állatot tud befogadni.)

Köszönjük segítséged!

Az Országos Állatvédőrség Alapítvány munkája rendkívül sokrétű, feladataink az állat és embervédelem számos területét fogják magukba. A segítségnyújtás lehetőségei éppen ezért rendkívül sokrétűek, így szinte biztos, hogy valamennyi önkéntesünk megtalálja a neki leginkább testhezálló feladatot.

Lehetsz fiatal vagy idősebb, férfi vagy nő, elvetemült állatbarát vagy lelkes segítő, mindenki megtalálhatja azt a területet, ahol a legszívesebben segíti a védtelenek védelmét országunkban.

Folyamatosan várjuk az önkéntesek jelentkezését, hiszen eredményt elérni csak együtt tudunk!

 

Milyen munkákban segíthetsz?

  • bejelentések ellenőrzése
  • védenceink szállítása
  • munkánk népszerűsítése különböző rendezvényeken
  • kutyasétáltatás
  • gyűjtések szervezése, lebonyolítása

 

Jelentkezni az info@orszagosallatvedorseg.hu e-mail címen lehet. Kérjük add meg neved, telefonos elérhetőséged, a települést, ahol az önkéntes munkát végezni tudod, illetve hogy a lehetőségek közül melyik tevékenységek állnak hozzád a legközelebb a felsoroltak közül.

Számos idős, magányos állattartó nem számol azzal, hogy elhalálozása esetén négylábú társukra milyen bizonytalan és sivár jövő várhat. Mindez elkerülhető, ha végrendeletével előre gondoskodik arról, hogy a magukra maradt kedvenceit felkarolhassa, és a továbbiakban is a megszokott színvonalon gondozza valaki. Ennek megoldása lehet, hogy alapítványunkat bízza meg gondozásukkal, e sajnálatos esemény bekövetkeztekor, hagyatékával egyetemben. Gondolja el, egy végrendelettel mennyi állatéletet menthet meg kedvencével együtt, és mindez az Ön életében még semmibe sem kerül! A hagyatékozás lehetőségeiről alapítványunk jogi képviselője készséggel ad mindenre kiterjedő tájékoztatást, illetve kérésére szívesen küldünk Önnek részletesebb felvilágosítást!

A hagyatékozás menetéről érdeklődhet a segitseg@orszagosallatvedorseg.hu e-mail címen.

ADOMÁNY

Bankszámlaszámunk: BUDAPEST BANK 10100826 – 07126100 – 02003004

IBAN: HU36-10100826-07126100-02003004
Swift Code: BUDAHUHB

Kérjük, hogy a megjegyzés rovatba tüntesd fel melyik mentvényünk támogatására küldöd az adományt.

 

Beállíthatsz rendszeres átutalást is, és így minden hónapban átutalja bankod a nekünk szánt összeget.

Amennyiben rendelkezel online/elektronikus banki hozzáféréssel, az alábbi linkek közül a bankodéra kattintva, azonnal be tudsz jelentkezni, s át tudod most utalni egyszerűen, a munkánk támogatására szánt adományt.

BUDAPEST BANK – INTERNETBANK

CIB BANK – CIB INTERNET BANK

CITIBANK – INTERNETBANKING

ERSTE BANK – NETBANK

FHB BANK – NETB@NK

K&H BANK – E-BANK

MAGNET BANK – NETBANK

MKB BANK – NETBANKÁR

OTP BANK – OTP DIRECT

RAIFFEISEN BANK – INTERNET BANKING Raiffeisen direktnet

SBERBANK – ONLINE BANKING

UNICREDIT BANK – INTERNET BANKING

 

Támogass minket rendszeresen, könnyen és gyorsan!

Csoportos beszedési megbízás használatával, mellyel havi rendszerességgel támogathatod munkánkat. Ezen a módon olcsó neked és kiszámíthatóbb nekünk.

Amennyiben van bankszámlád a legegyszerűbb és legkönnyebb támogatási mód számodra a Csoportos beszedési megbízás. Ezzel a módszerrel megbízod a bankodat, hogy havi rendszerességgel átutaljon az Állatvédőrség részére egy általad meghatározott összeget.

Előnyei NEKED:

    1. elég egyszer kitölteni egy formanyomtatványt
    2. nem kerül neked semmibe a tranzakció, mert ennek díját mi fizetjük
    3. biztonságos, mert a bankod engedélyezi és a bankokon keresztül működik

Előnyei NEKÜNK:

  1. tudunk tervezni támogatásoddal, így hosszú távú és nagy volumenű kampányokat tervezhetünk megbízható, mert bankokon keresztül működtethető
  2. a technikai hibák kizárhatók

Országszerte rendszeresen használják sokan a csoportos beszedési megbízási módott arra, hogy támogassák az alapítványt.

Te is csatlakozhatsz az Állatvédőrséget ezen a módon támogatókhoz. Nem kell mást tenned, mint követned az alábbi utasításokat. Az egész csak pár perc, viszont nekünk rendszeres, kiszámítható segítséget nyújthatsz kampányaink, akcióink tervezésében!

  1. Kattints az alábbi gombra és nyisd meg a “Csoportos beszedési megbízást”.
  2. Nyomtasd ki az adatlapot két példányban.
  3. Töltsd ki a nyomtatványt (ehhez segítséget a Kitöltési útmutatóban találsz).
  4. Az egyik kinyomtatott, kitöltött példányt küldd el címünkre (1751 Budapest Pf: 93/34) a másikat őrizd meg.
  5. Ezek után mi elküldjük a nyomtatványt a bankba ellenőrzésre és amint a bank elfogadta a megbízást, kapcsolatba lépünk Veled.
  6. Köszönjük, hogy az Állatvédőrség Közhasznú Alapítványt támogatod!

Amennyiben kérdésed lenne a nyomtatvány kitöltésével kapcsolatban, érdeklődhetsz az segitseg@orszagosallatvedorseg.hu e-mail címen.

 

Amennyiben ragaszkodsz a csekken történő adományozáshoz, ezt is megteheted. Ez a támogatási mód a legkevésbé környezetbarát, és tudnod kell, hogy minden támogatás után 175 Ft a postát illeti.

Csekket kérhetsz az alábbi e-mail címen és telefonszámon:

E-mail: gazdi@orszagosallatvedorseg.hu

 

A Paypal egy online pénzküldő rendszer, amely még sajnos csak angol nyelvű űrlappal rendelkezik.

A Paypal rendszeren keresztül gyorsan, egyszerűen és biztonságosan tudsz utalni a részünkre. Az űrlapon található ‘Purpose’ résznél üzenetet hagyhatsz részünkre.

A külföldi gyakorlattal ellentétben ez a támogatási lehetőség még nem terjedt el hazánkban, nincsenek hagyományai. Ezt igazolja, hogy a hazai alapítványok életében eddig alig fordult elő, hogy örökséget kapott volna, míg külföldön az alapítványok bevételének közel harmada jóindulatú állatbarátok gondoskodási szándékából (hagyatékából) származik.

Tárgyi adományokkal is támogathatod munkánkat.

Az Alapítvány által mentett állatok ideiglenes befogadóknál gyógyulnak, rehabilitálódnak, ezért a tárgyi adományoknak is nagyon nagy hasznát tudjuk venni.

Amivel segíteni tudsz: száraz táp, különös tekintettel junior és nagy fehérjetartalmú tápokra, amire a legyengült állatoknak szüksége van, kullancsriasztó és bolhairtó spot on bármekkora mennyiségben, állatfelszerelési cikkek (póráz, nyakörv, szobakennel, szállító box, fültisztító folyadék, féreghajtó, kéz- és felületfertőtlenítő).

 

Köszönjük támogatásod, mellyel lehetővé teszed munkánkat!

ADÓ 1%

Köszönjük, hogy az Országos Állatvédőrség Alapítványt támogatod adód 1%-ával!

Adószámunk: 18272011-2-43

 

  • Kinek adhatom az 1%-ot?
    Az adó 1 %-os felajánlást valamelyik Magyarországon bejegyzett társadalmi szervezet javára ajánlhatod fel, mely megfelel a törvényi feltételeknek – ilyen például az Állatvédőrség Közhasznú Alapítvány
  • Ha önadózó vagy (tehát az ABEV számítógépes programmal vagy kézzel töltöd ki adóbevallásodat), esetleg az egyszerűsített adóbevallást választottad: Töltsd ki az adóbevallás D jelű lapját! A 11 számjegyű mezőbe az adószámunkat. (Nem kell kisborítékot használnod, mert a rendelkező nyilatkozat az adóbevallás részét képezi.)
  • Ha munkáltatói adómegállapítást kértél (munkáltatód számol el az adóddal): Nyomtasd ki a letölthető dokumentumot, majd vágd körbe, tedd borítékba a nyilatkozatot! A borítékra írd rá saját adóazonosító jeledet, zárd le a borítékot, és írd alá a ragasztáson átnyúlóan. Add le a borítékot a munkahelyeden minél hamarabb! (A munkahelyek május 10-ig kötelesek átvenni a borítékot. Ez NAV előírás, ne hagyd magad!)
  • Ha már beküldted az adóbevallásodat, és elfelejtettél rendelkezni az 1%-okról, akkor a rendelkező nyilatkozatot borítékban vagy személyesen juttasd el valamely NAV irodához május 20-ig. Rendelkezésed így, az adóbevallásodtól, ill. a munkáltatói adóelszámolástól függetlenül is érvényes.
  • Az adószám: A helyes adószám megadása nagyon fontos, mert téves adószám esetén nem érkezik meg a támogatásod számunkra. Az Országos Állatvédőrség Alapítvány adószáma: 18272011-2-43
  • A rendelkezés: Az adócsomag részét képező nyilatkozaton vagy egy külön papíron ajánlhatod fel 1 %-odat a Állatvédőrség számára. Le is töltheted a mellékelt nyilatkozatot, majd egy borítékba helyezve csatolni kell az adóbevalláshoz. A borítékra az adóazonosító jelet rá kell írni, és a boríték ragasztott felületén átnyúlóan saját kezűleg alá kell írni.
  • Az 1%-os nyilatkozatok leadási határideje:
    február 25. – egyéni vállalkozók számára
    május 20. – önadózók és munkavállalók számára
    Aki a munkáltatójának adja le a nyilatkozatát, annak a munkáltató által kijelölt időpontig kell odaadnia a nyilatkozatot, de idén is igaz, hogy ha valaki ezt elfelejti, vagy kicsúszik valamelyik határidőből, akkor május 20-ig bárki elküldheti egy külön borítékban is a nyilatkozatot. A rendelkezõ nyilatkozatot ebben az esetben postai borítékba kell tenni, és a borítékot le kell zárni, a borítékra az adóazonosító jelet rá kell írni, és a boríték ragasztott felületén átnyúlóan saját kezűleg alá kell írni.
  • Az 1% célba érése: amennyiben fölajánlottad 1%-odat korábban is, és az NAV-tól nem kaptál olyan értesítést, hogy valamilyen okból nem tudták érvényesíteni felajánlásod, akkor az adód 1%-a eljutott a célszervezethez
ÁLLATVÉDŐRSÉG TÁMOGATÓI KLUB

Az Országos Állatvédőrség Alapítvány célja, hogy összefogja azokat a szervezeteket, amelyek az állatvédelem és a megelőzés elvével azonosulnak. Hazánkban egyedülállóan szoros együttműködésben dolgozunk más állatvédő és fajtamentő szervezetekkel, az Országos Rendőr-főkapitánysággal (ORFK), a Rendőrtiszti Főiskolával, a Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesületével (MEOE), az International Police Association (IPA) magyar szekciójával és az Országos Polgárőrszövetséggel (OPSZ). Ily módon lehetővé téve, hogy az 1998-ban megszületett állatvédelmi és a 2004-es büntetőjogi törvényeket hivatalos és pontos eljárások keretében hajtsák végre.

 

Az Állatvédőrség Támogatói Klub célja:

Az Országos Állatvédőrség Alapítvány 2012 évtől elindítja különleges Támogatói Klubját. A csapat elsődleges célja az Országos Állatvédőrség Alapítvány támogatása rendszeres anyagi hozzájárulással és tettekkel.

A klubtagság alapdíja: 500,- Ft / hó

Utalj havonta minimum 500,- forintot az Országos Állatvédőrség Alapítvány számlájára és a közleményben küldd el az e-mail címedet, hogy értesíthessünk róla, mire fordítottuk a befolyt összeget.

Bankszámlaszám: 10100826-07126100-02003004 Budapest Bank

Az Állatvédőrség Támogatói Klub egy zártkörűen működő klub. Nem „titkos szervezet”, de a Klub tagjai előnyöket élveznek a nem klubtagokkal szemben, mely előnyök csak a klubtagsággal együtt járnak.

A klubtagok kéthavi találkozóikon – időjárástól függően bográcsozás, kirándulás vagy hasonló közös tevékenység keretein belül – átbeszélik az elmúlt időszakban elért eredményeket és felmerült kérdéseket, majd közös célokat tűznek ki a következő időszakra.

A klubtagság előnyei:

  • Lehetőség kapcsolatépítésre, más állatvédő és állatkedvelő csapattagok megismerése.
  • Belső csoportok kialakulása:
    • állatfajták szerint (pl.: kutyások, macskások, madarasok),
    • akciók és tevékenységek szerint (pl.: szaporítás felszámolása – ivartalanítási akciók, oktatási csoportok, rehabilitációs csoportok).
  • Állatkarácsony rendezvény.
  • Támogatás arányában részvételi kedvezmény a nyári állatvédő táborban.
  • Támogatás arányában részvételi kedvezmény a Cerberos Kutyaiskola tanfolyamain.
  • …és még sok más

Minden Állatvédőrség Támogatói Klub tag kap a belépéstől számított 3 hónap múlva egy támogatási szintnek megfelelő Klub-kártyát, és klubmatricákat, kitűzőket. Ezeket csak azok kaphatják, akik valódi támogatói a klubnak. Közforgalomban nem kapható. Csak a klub tagjai adhatnak ilyen matricát azoknak, akik valódi segítséget nyújtanak nekünk nyilvános rendezvényeinken, ill. a klub hétköznapi működése során.

A Klubtagok a Klubon keresztül vásárolhatnak (támogatás fejében választhatnak) kedvezményes Támogatói termékeket: logóval és emblémával ellátott pólókat, szabadidőruhákat, bögréket, poharakat, tányérokat, kulcstartókat és egyéb tárgyakat.

 

Támogatói fokozatok:

Minden klubtagunk évente egyszer Támogatói Klub ajándékot kap, mely ajándék minden évben új és más lesz (medál, bögre, póló, stb.).
Emellett a támogatói szinttől függően az alábbi ajándékok és kedvezmények vehetők igénybe:

    • Gyémánt (havi 25 000,- Ft vagy egyszeri 250 000 ,- forint feletti adomány)
      • részvételi jog az OÁVA rendezvényein (kirándulások, klubtalálkozók, versenyek, stb.)
      • tiszteletpéldány az OÁVA kiadványaiból
      • hírlevelek – folyamatos tájékoztatás az OÁVA tevékenységéről és elért eredményeiről
      • hozzáférés a „csak regisztrált” és a klubtagok számára elkülönített weboldal tartalmakhoz
      • díjmentes részvétel az OÁVA rendezvényein (kirándulások, klubtalálkozók, versenyek, stb.)
      • díjmentes kutyakozmetika az Anna kutyakozmetikában (évi 2 alkalommal)
      • díjmentes részvétel a Cerberos Kutyaiskola tanfolyamain
      • díjmentes részvétel a nyári táborban
      • KUTYA újság előfizetés
    • Mecénás (havi 10 000,- Ft vagy egyszeri 100 000 ,- forint feletti adomány)
      • részvételi jog az OÁVA rendezvényein (kirándulások, klubtalálkozók, versenyek, stb.)
      • tiszteletpéldány az OÁVA kiadványaiból
      • hírlevelek – folyamatos tájékoztatás az OÁVA tevékenységéről és elért eredményeiről
      • hozzáférés a „csak regisztrált” és a klubtagok számára elkülönített weboldal tartalmakhoz
      • díjmentes részvétel az OÁVA rendezvényein (kirándulások, klubtalálkozók, versenyek, stb.)
      • 75%-os kutyakozmetikai kedvezmény az Anna kutyakozmetikában
      • díjmentes részvétel a Cerberos Kutyaiskola tanfolyamain
      • 75%-os kedvezményes részvétel a nyári táborban
    • Patrónus (havi 5 000,- Ft vagy egyszeri 50 000 ,- forint feletti adomány)
      • részvételi jog az OÁVA rendezvényein (kirándulások, klubtalálkozók, versenyek, stb.)
      • tiszteletpéldány az OÁVA kiadványaiból
      • hírlevelek – folyamatos tájékoztatás az OÁVA tevékenységéről és elért eredményeiről
      • hozzáférés a „csak regisztrált” és a klubtagok számára elkülönített weboldal tartalmakhoz
      • díjmentes részvétel az OÁVA rendezvényein (kirándulások, klubtalálkozók, versenyek, stb.)
      • 50%-os kutyakozmetikai kedvezmény az Anna kutyakozmetikában
      • 75%-os kedvezményes részvétel a Cerberos Kutyaiskola tanfolyamain
      • 50%-os kedvezményes részvétel a nyári táborban
    • Arany (havi 2 500,- Ft)
      • részvételi jog az OÁVA rendezvényein (kirándulások, klubtalálkozók, versenyek, stb.)
      • tiszteletpéldány az OÁVA kiadványaiból
      • hírlevelek – folyamatos tájékoztatás az OÁVA tevékenységéről és elért eredményeiről
      • hozzáférés a „csak regisztrált” és a klubtagok számára elkülönített weboldal tartalmakhoz
      • díjmentes részvétel az OÁVA rendezvényein (kirándulások, klubtalálkozók, versenyek, stb.)
      • 25%-os kutyakozmetikai kedvezmény az Anna kutyakozmetikában
      • 50%-os kedvezményes részvétel a Cerberos Kutyaiskola tanfolyamain
      • 25%-os kedvezményes részvétel a nyári táborban
    • Ezüst (havi 1 000,- Ft)
      • részvételi jog az OÁVA rendezvényein (kirándulások, klubtalálkozók, versenyek, stb.)
      • tiszteletpéldány az OÁVA kiadványaiból
      • hírlevelek – folyamatos tájékoztatás az OÁVA tevékenységéről és elért eredményeiről
      • hozzáférés a „csak regisztrált” és a klubtagok számára elkülönített weboldal tartalmakhoz
      • részvételi jog az OÁVA rendezvényein (kirándulások, klubtalálkozók, versenyek, stb.)
      • 25%-os kedvezményes részvétel a Cerberos Kutyaiskola tanfolyamain
      • részvételi jog a nyári táborban
    • Bronz (havi 500,- Ft)
      • részvételi jog az OÁVA rendezvényein (kirándulások, klubtalálkozók, versenyek, stb.)
      • tiszteletpéldány az OÁVA kiadványaiból
      • hírlevelek – folyamatos tájékoztatás az OÁVA tevékenységéről és elért eredményeiről
      • hozzáférés a „csak regisztrált” és a klubtagok számára elkülönített weboldal tartalmakhoz
      • részvételi jog az OÁVA rendezvényein (kirándulások, klubtalálkozók, versenyek, stb.)
      • részvételi jog a nyári táborban
    • Tiszteletbeli tagság (olyan tagok számára, akik tetteikben rengeteget tettek az állatvédelem területén)

 

Klubtevékenységek:

    • Klubtalálkozók – kéthavonta (minden páratlan hónap első vasárnapján)
    • Kirándulások – kéthavonta (minden páros hónap első vasárnapján)
    • Rendezvények
    • Virtuális örökbefogadás – lehetőség nyílik a támogatáskor kijelölni örökbefogadott állatot, akit ugyan nem tud a támogató hazavinni és otthon ellátni, a támogatási összeget az általa kijelölt és virtuálisan örökbefogadott állat orvosi ellátására és panziójára költjük[/accordion]

 

Pénzügyi irányelvek:

  • A támogatási összegek befizethetők banki befizetés vagy átutalás útján, postai csekken (rózsaszín csekk), vagy PayPal befizetésen keresztül. A leghatékonyabb módja általában az állandó átutalási megbízás megadása a Támogató bankszámlavezető fiókjánál.
  • A támogatási számla adatai:
    • Kedvezményezett: Országos Állatvédőrség Alapítvány,
    • Bank: Budapest Bank Zrt.
    • Bankszámlaszám: 10100826-07126100-02003004
    • IBAN: HU70-10100826-07126100-02003004
    • SWIFT code: BUDAHUHB
  • Minden befizetett támogatói összeg teljes egészében a mentett állatok ellátására fordítódik.
  • A felhasznált területek: állatmentés (üzemanyag költség), állateledel, állatorvosi ellátás (sürgősségi ellátás, kötszerek, gyógyszerek, oltások, féreghajtó, bolhairtó, stb.), rehabilitációs központ kialakítása.
  • Minden támogatót e-mailben (hírlevél formájában) értesítünk arról, hogy az általa befizetett összegből pontosan mire fordítottunk támogatást.
  • A támogatói befizetések alapítványi támogatásként kerülnek könyvelésre. Az összeg beérkezéséről az Alapítvány befizetési igazolást állít ki évente egyszer a pénzügyi törvényeknek megfelelően a teljes tárgyévi befizetett összegről egy összegben.
  • A támogatási befizetések vissza nem téríthetőek.
  • A rendszeres átutalások és befizetések bármikor növelhetők (ezzel magasabb klubtagság nyerhető), és bármikor szankciók nélkül csökkenthetők vagy leállíthatók (csupán a klubtagság szintje változik ez esetben).

A klubtagsággal kapcsolatos kérdéseidet az info@orszagosallatvedorseg.hu e-mail címen teheted fel.

ADOMÁNYVONAL

KIS ADOMÁNY – NAGY SEGÍTSÉG! Adományozz telefonhívással vagy SMS küldésével 500 Ft-ot az Országos Állatvédőrség Alapítványnak, és támogass jó ügyeket!

 

Adományozni a következő módon lehet:

Telefonhívással:

Tárcsázd a 13600-as számot, majd a hangjelzés után tárcsázd a 06-os kódot.

SMS küldéssel:

A 06-os kódot küldd el SMS-ben a 13600-as számra.

adhat

 

A 2012-ben útjára indított 13600 – Adhat Vonallal egy olyan gyors és kényelmes, mindenki számára könnyen elérhető adományozási rendszer jött létre, amely elősegíti a hazai adományozási kultúra és a civil társadalom fejlődését. A programot a NIOK Alapítvány koordinálja, működtetését négy nagy hazai telekommunikációs szolgáltató, az Invitel, a Magyar Telekom, a Telenor Magyarország és a Vodafone Magyarország összefogása teszi lehetővé, a jogi környezetet pedig a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) szabályozása teremtette meg.

Ahogy az együttműködés is mutatja, mind a négy szolgáltató számára kiemelten fontos a civil szervezetek támogatása, az Adhat Vonal létrejötte pedig nagyszerű eszköz arra, hogy mindezt a telekommunikáció segítségével valósítsák meg, és lehetőséget biztosítsanak arra, hogy a civil szervezetek újabb adományozókat találjanak.

Az Adhat Vonal programban a telefonhívások mellett 2013 decemberétől már SMS-ben is lehet adományozni. Egy hívással vagy SMS küldésével 500 Ft ajánlható fel a kiválasztott civil szervezetek javára.

IDEIGLENES BEFOGADÁS

Ideiglenes befogadókra mindig nagy szükségünk van!

Kérjük, akinek lehetősége van arra, hogy ideiglenesen befogadjon bármilyen állatot az jelentkezzen nálunk!

A legtöbb rossz sorsú állat, aki hozzánk kerül, annyira össze van törve, hogy nem rakható kennelbe és sokkal gyorsabban is gyógyulnak családi környezetben, valamint sokkal több hasznos információt kapunk viselkedésükről, szokásaikról is. Most ideiglenes befogadással segítheted, hogy új életet kezdhessenek!

Jelentkezni a gazdi@orszagosallatvedorseg.hu e-mail címen tudsz.
(Névvel, város megjelölésével, telefonszámmal és hogy milyen korú, nemű, nagyságú állatot tud befogadni.)

Köszönjük segítséged!
ÖNKÉNTES MUNKA

Az Országos Állatvédőrség Alapítvány munkája rendkívül sokrétű, feladataink az állat és embervédelem számos területét fogják magukba. A segítségnyújtás lehetőségei éppen ezért rendkívül sokrétűek, így szinte biztos, hogy valamennyi önkéntesünk megtalálja a neki leginkább testhezálló feladatot.

Lehetsz fiatal vagy idősebb, férfi vagy nő, elvetemült állatbarát vagy lelkes segítő, mindenki megtalálhatja azt a területet, ahol a legszívesebben segíti a védtelenek védelmét országunkban.

Folyamatosan várjuk az önkéntesek jelentkezését, hiszen eredményt elérni csak együtt tudunk!

 

Milyen munkákban segíthetsz?

  • bejelentések ellenőrzése
  • védenceink szállítása
  • munkánk népszerűsítése különböző rendezvényeken
  • kutyasétáltatás
  • gyűjtések szervezése, lebonyolítása

 

Jelentkezni az info@orszagosallatvedorseg.hu e-mail címen lehet. Kérjük add meg neved, telefonos elérhetőséged, a települést, ahol az önkéntes munkát végezni tudod, illetve hogy a lehetőségek közül melyik tevékenységek állnak hozzád a legközelebb a felsoroltak közül.

HAGYATÉK

Számos idős, magányos állattartó nem számol azzal, hogy elhalálozása esetén négylábú társukra milyen bizonytalan és sivár jövő várhat. Mindez elkerülhető, ha végrendeletével előre gondoskodik arról, hogy a magukra maradt kedvenceit felkarolhassa, és a továbbiakban is a megszokott színvonalon gondozza valaki. Ennek megoldása lehet, hogy alapítványunkat bízza meg gondozásukkal, e sajnálatos esemény bekövetkeztekor, hagyatékával egyetemben. Gondolja el, egy végrendelettel mennyi állatéletet menthet meg kedvencével együtt, és mindez az Ön életében még semmibe sem kerül! A hagyatékozás lehetőségeiről alapítványunk jogi képviselője készséggel ad mindenre kiterjedő tájékoztatást, illetve kérésére szívesen küldünk Önnek részletesebb felvilágosítást!

A hagyatékozás menetéről érdeklődhet a segitseg@orszagosallatvedorseg.hu e-mail címen.

JOGSZABÁLYOK

*1998. évi XXVIII. törvény az állatok védelméről és kíméletéről

* 41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet a kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról

* 2012. évi C. törvény a Büntető Törvénykönyvről 244. § 245. §, 246. §, 247. §,

* 244/1998. (XII. 31.) Korm. rendelet az állatvédelmi bírságról

* 2012. évi II. törvény a szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről

* 11/2003. (V. 8.) IM-BM-PM együttes rendelet a lefoglalás és a büntetőeljárás során lefoglalt dolgok kezelésének, nyilvántartásának, előzetes értékesítésének és megsemmisítésének szabályairól, valamint az elkobzás végrehajtásáról

* 87/2012. (VIII. 27.) VM rendelet az élő állatok belföldi szállításának állat-egészségügyi szabályairól

* 182/2009. (XII. 30.) FVM rendelet juh- és kecskefélék egyedeinek Egységes Nyilvántartási és Azonosítási rendszeréről

* 2013. évi V. törvény a Polgári Törvénykönyvről

* 1996. évi LV. törvény a vad védelméről, a vadgazdálkodásról, valamint a vadászatról

* Magyarország Alaptörvénye

* Washingtoni egyezmény

* 2013. évi V. törvény a Polgári Törvénykönyvről XVII. Fejezet A találás

* 1993. évi CXIV. törvény az állattenyésztésről

* 1998. évi XXVII. törvény a géntechnológiai tevékenységről

* 2004. évi I. törvény a sportról 23. §

* 2004. évi CXL. törvény a közigazgatási hatósági eljárás és szolgáltatás általános szabályairól

* 27/2009. (XII. 3.) SZMM rendelet a segítő kutya kiképzésének, vizsgáztatásának és alkalmazhatóságának szabályairól

* 164/2008. (XII. 20.) FVM rendelet a veszettség elleni védekezés részletes szabályairól

* 222/2007. (VIII. 29.) Korm. rendelet a cirkuszi menazséria létesítése és működtetése engedélyezésének, valamint fenntartásának részletes szabályairól

* 16/2001. (III. 3.) FVM rendelet a Mezőgazdasági Biztonsági Szabályzat kiadásáról

* 32/1999. (III. 31.) FVM rendelet a mezőgazdasági haszonállatok tartásának állatvédelmi szabályairól

* 41/1997. (V. 28.) FM rendelet az Állat-egészségügyi Szabályzat kiadásáról

* 113/2006. (V. 12.) Korm. rendelet a jogosult állatorvos hatásköréről és a működésével kapcsolatos részletes szabályokról

* 2012. évi CXXVII. törvény a Magyar Állatorvosi Kamaráról, valamint az állatorvosi szolgáltatói tevékenység végzéséről

* 30/2011. (IX. 22.) BM rendelet a rendőrség szolgálati szabályzatáról

* 1998. évi XIX. törvény a büntetőeljárásról

* 31/2008. (XII. 31.) IRM rendelet az igazságügyi szakértői működésről

* 2016. évi XXIX. törvény az igazságügyi szakértőkről

* 383/2016. (XII. 02.) Korm. rend.

* 245/1998. (XII. 31.) Korm. rendelet a települési jegyzők állatvédelmi feladatairól azért érdekes, mert a 2. § szerint kerítésépítésre kötelezheti az állattartót

* a természetvédelmi és a környezetvédelmi törvény azért fontos, mert ha a civil szervezet alapszabályi céljai között ott a környezetvédelem és a természetvédelem, ügyféli jogai vannak a közigazgatási eljárásokban: 1996. évi LIII. tv. 65. § (1) és 1995. évi LIII. tv. 98. § (1)

* lófélék egyedi azonosításáról szóló 110/2013. (IV.9.) sz. Kormányrendelet

* a veszélyes állatfajokról és egyedeik tartásának szabályairól szóló 85/2015. (XII. 17.) FM rendelet

* 2008. évi XLVI. tv. az élelmiszerláncról

* 2009. évi XXXVII. tv. az erdővédelemről (természetkárosítás bcs. háttérjogszabálya – többek között)

* 292/2008. (XII. 10.) Korm. rend. a veszélyeztetett vadon élő állat és növényfajok kereskedelmének egyes szabályairól

* 14/2014. (XII.31.) BM OKF utasítás a Műszaki Mentési Műveleti Szabályzat kiadásáról. 3. pont, Állatok, tárgyak mentése.

* 28/2014. (IV. 10.) EMMI rendelet az Egészségügyi Tudományos Tanácsról

* 348/2006. (XII. 23.) Kom. rend. védett állatfajok bemutatásának részletszabályai

* Polgári Törvénykönyv

* 67/1998. (IV. 03.) védett és fokozottan védett életközösségekre vonatkozó korlátok és tilalmak

* 2013. évi CII. tv. a halgazdálkodásról (orvhalászat háttérjogszabálya)

* 993. évi XLII. törvény a nemzetközi jelentőségű vadvizekről, különösen mint a vízimadarak tartózkodási helyéről szóló, Ramsarban, 1971. február 2-án elfogadott Egyezmény és annak 1982. december 3-án és 1987. május 28.-június 3. között elfogadott módosításai egységes szerkezetben történő kihirdetéséről

* 39/2011. (XI. 15.) BM rendelet a tűzoltóság tűzoltási és műszaki mentési tevékenységének általános szabályairól, 12. Állatok és anyagi javak mentése

* 234/2011. (XI. 10.) Korm. rendelet, 32. 49. § (3) jc

* BH 2013.37 szándékos környezetkárosítás bűncselekményt követ el aki, aki saját tulajdonú 2 hektáros erdőrészében erdészeti hatósági engedély nélkül végez fakivágást úgy, hogy nem tesz eleget vágástakarítási és felújítási kötelezettségének, mivel így az erdő természetes (korábbi állapota) már nem állítható helyre

* 13/2001. (V. 9.) KöM rendelet a védett és a fokozottan védett növény- és állatfajokról, a fokozottan védett barlangok köréről, valamint az Európai Közösségben természetvédelmi szempontból jelentős növény- és állatfajok közzétételéről

* 338/97/EGK tanácsi rendelet a mellékletében felsorolt növények és állatok behozatali és kiviteli-kereskedelmi szabályaival

* KRESZ az állatok hajtása, vezetése és utaztatása

* Kúria 8/2014. számú büntető elvi döntés: I. Az állatkínzás bűntette passzív magatartással, az állat életfeltételeiről való gondoskodás elmulasztásával is elkövethető [Btk. 244. § (1) bek. a) pont, (2) bek. a)–b) pont; 1998. évi XXVII. tv. 4. § (1) bek.]

* 3/2001. (II.23.) KÖM-FVM-NKÖM-BM rendelet

* helyi építési szabályzatok – Az országos településrendezési és építési követelményekről szóló 253/1997. (XII. 20.) Kormányrendelet (OTÉK) alapján „az állattartó építmények elhelyezésének feltételeit – a közegészségügyi és az állategészségügyi, továbbá a környezetvédelmi követelmények figyelembevételével – a helyi építési szabályzat állapíthatja meg.”

* 40/2013. (II. 14.) Korm. rend. az állatkísérletekről

* 15/1969. (XI. 06.) MÉM-rendelet a méhészetről

* 55/2009. (III.13.) Korm. rendelet a vásárokról, a piacokról és a bevásárlóközpontokról

* 59/1999. (XI.26.) EüM rendelet a vásári, piaci és vásárcsarnoki árusítás közegészségügyi szabályairól

* 2013. évi CCXL. törvény a büntetések, az intézkedések, egyes kényszerintézkedések és a szabálysértési elzárás végrehajtásáról – 319. § (1) Veszélyes eb, valamint egyéb veszélyes állat elkobzásának végrehajtása során külön jogszabályokban meghatározott módon kell eljárni. (2) Természetvédelmi oltalom alatt álló vagy nemzetközi természetvédelmi egyezmény hatálya alá tartozó állatot – a külön jogszabályban meghatározott módon – a természetvédelmi hatóságnak kell átadni.(3) Más állatot az élelmiszerlánc-felügyeleti szervnek kell átadni.

* 2016. évi XCI. törvény a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaságról

* 1999. évi LXIII. törvény a közterület-felügyeletről

* 2016. évi XXX. törvény a védelmi és biztonsági célú beszerzésekről

* 2016. évi XIII. törvény az uniós vámjog végrehajtásáról

* 1995. évi XXXIII. törvény a találmányok szabadalmi oltalmáról

* 2015. évi CXLIII. törvény a közbeszerzésekről

* 2015. évi LXXXIX. törvény a Veszélyes Áruk Nemzetközi Közúti Szállításáról szóló Európai Megállapodás „A” és „B” Melléklete kihirdetéséről, valamint a belföldi alkalmazásának egyes kérdéseiről

* 2014. évi VIII. törvény a Biológiai Sokféleség Egyezményhez kapcsolódó, a genetikai erőforrásokhoz való hozzáférésről, valamint a hasznosításukból származó hasznok igazságos és méltányos megosztásáról szóló Nagojai Jegyzőkönyv kihirdetéséről

* 2014. évi VII. törvény a termőföld tulajdonjogának megszerzését vagy használatát korlátozó jogszabályi rendelkezések kijátszására irányuló jogügyletek feltárásáról és megakadályozásáról

* 2013. évi CCXII. törvény a mező- és erdőgazdasági földek forgalmáról szóló 2013. évi CXXII. törvénnyel összefüggő egyes rendelkezésekről és átmeneti szabályokról

* 2013. évi CLXXIV. törvény a szomszédjogok és a tulajdonjog korlátainak különös szabályairól

* 2012. évi CXXVI. törvény a Magyar Agrár-, Élelmiszergazdasági és Vidékfejlesztési Kamaráról

* 2012. évi LXXXVIII. törvény a termékek piacfelügyeletéről

* 2011. évi CCVI. törvény a lelkiismereti és vallásszabadság jogáról, valamint az egyházak, vallásfelekezetek és vallási közösségek jogállásáról

* 2011. évi CCIV. törvény a nemzeti felsőoktatásról

* 2011. évi CLXV. törvény a polgárőrségről és a polgárőri tevékenység szabályairól

Állatkínzás: az állat szükségtelen, fájdalmat okozó bántalmazása, vagy olyan hatást eredményező beavatkozás, bánásmód, valamint szükségleteinek olyan mértékű korlátozása, amely tartós félelmet vagy egészségkárosodást okozhat, továbbá az öröklődő betegségben szenvedő; nem kísérleti célra szánt; állategyed tenyésztése, szaporítása. Állatkínzás minden olyan beavatkozás az állat életébe, tartásába vagy magatartásába, amely nem felel meg az illető faj és fajta etológiai vagy fiziológiai leírásának, nem az állat gyógyítása vagy fájdalmának megszüntetése céljából, illetve más, jogszabály által megengedett okból történik, az állatnak szükségtelenül fájdalmat, tartós félelmet, szorongást, egészségi károsodást, sérülést vagy pusztulást okoz.

Állatkínzásnak tekintendő különösen:

  • az állat megfélemlítése,
  • az állat ütése, rúgása, megsebzése, megcsonkítása vagy megölése
  • az állat természetes környezetéből való kiemelése,
  • az állat szándékos elhagyása,
  • a megfelelő gondoskodás elmulasztása, az állatok egymásra uszítása (az állat erejének, ügyességének kipróbálása egy másik eleven állaton), vagy ember és állat közti viadal, illetve olyan cselekmény, melynek során az állat károsodhat vagy elpusztulhat,
  • állattal viadal tartása, az állatok viadalát vagy fájdalmat okozó küzdelmét szolgáló helyiségnek vagy helynek a rendelkezésre bocsátása, illetve felhasználásra való engedélyezése, bármely személy nem hivatalos minőségében való ilyen helyiségbe vagy helyre történő beengedése
  • az állatoknak fájdalmat, félelmet okozó idomítás,
  • természetellenes tartási mód, kényszertáplálás,
  • az állat túlterhelése, erejét meghaladó teljesítmény kikényszerítése,
  • minden olyan módszer vagy eszköz alkalmazása (akár állatorvosi tevékenység is), amely az állatnak szükségtelen fájdalmat, sérülést vagy félelmet okoz vagy okozhat,
  • az állatok felhasználása anyagi haszonszerzés céljából kiállításokon, bemutatókon reklám vagy hasonló célból, ha az az állatnak fájdalmat, sérülést, pusztulást, vagy tartós stressz állapotot okoz vagy okozhat,
  • az állat nagyfokú, vagy tartós nyugtalanítása,
  • dopping-, illetve kábítószerek használata.

Szenvedés: Tartós állapot, mely az állat számára kínzó testi fájdalommal vagy pszichikai megterheléssel jár.

Állatkínzást követ el, és ezért büntetendő az a személy, aki

  • előkészít, elkövet vagy megenged ilyen cselekményt, segít vagy felbújt más személyt ennek elkövetésére,
  • közvetlenül vagy közvetve mást rábír ilyen cselekmény elkövetésére,
  • népszerűsít ilyen cselekményt,
  • tulajdonosként vagy felügyeletet gyakorlóként elmulasztja az indokolt gondoskodást az állat szenvedésétől való megvédése tekintetében.

2012. évi C. törvény a Büntető Törvénykönyvről 244. §

(1) Aki

  1. a) gerinces állatot indokolatlanul oly módon bántalmaz, vagy gerinces állattal szemben indokolatlanul olyan bánásmódot alkalmaz, amely alkalmas arra, hogy annak maradandó egészségkárosodását vagy pusztulását okozza,

    b) gerinces állatát vagy veszélyes állatát elűzi, elhagyja vagy kiteszi,

    vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha az állatkínzás

  1. a) az állatnak különös szenvedést okoz, vagy
  2. b) több állat maradandó egészségkárosodását vagy pusztulását okozza.

Állatelhagyás:

1998. évi XXVIII. törvény az állatok védelméről és kíméletéről 8. § Az ember környezetében tartott állat, valamint a veszélyes állat tulajdonjogával, tartásával felhagyni nem szabad. Az állat elűzése, elhagyása vagy kitétele tilos.

Btk 244. §

(1) Aki

  1. a) gerinces állatot indokolatlanul oly módon bántalmaz, vagy gerinces állattal szemben indokolatlanul olyan bánásmódot alkalmaz, amely alkalmas arra, hogy annak maradandó egészségkárosodását vagy pusztulását okozza,
  2. b) gerinces állatát vagy veszélyes állatát elűzi, elhagyja vagy kiteszi,

vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha az állatkínzás

  1. a) az állatnak különös szenvedést okoz, vagy
  2. b) több állat maradandó egészségkárosodását vagy pusztulását okozza.
  • Nem megfelelő egészségi állapot (szemmel láthatóan sérült, beteg az állat, kórosan sovány)
  • Nem megfelelő tartási körülmények:
  • A hobbi és haszonállatoknak a fajta sajátosságait ismerve meghatározott méretű területen megfelelő felépítményeket kell biztosítani (ebeknek 20 kg-ig minimum 10 nm terület, 20-40 kg között 15 nm, 40 kg felett 20 nm terület, 2016.01.01-től tartósan megkötni tilos).
  • évi XXVIII. törvény az állatok védelméről és kíméletéről 3. § 8. jó gazda gondossága: az az emberi tevékenység, amely arra irányul, hogy az állat számára olyan életkörülményeket biztosítson, amely az annak fajára, fajtájára és nemére, korára jellemző fizikai, élettani, tenyésztési és etológiai sajátosságainak, egészségi állapotának megfelel, tartási, takarmányozási igényeit kielégíti (elhelyezés, táplálás, gyógykezelés, tisztán tartás, nyugalom, gondozás, kiképzés, nevelés, felügyelet).

Állatviadal szervezése, rendezése:

A kutyaviadal célja: illegális szerencsejáték a fogadások révén, valamint a viadalokban elért eredmények által felértékelődött állatok értékesítéséből és továbbtenyésztéséből befolyó haszon szerzése.

 

  1. évi XXVIII. törvény az állatok védelméről és kíméletéről
  2. § (1) Az állatnak tilos indokolatlan vagy elkerülhető fájdalmat, szenvedést vagy sérülést okozni, az állatot károsítani, így különösen az állatot nem szabad:
  3. b) emberre vagy állatra uszítani, illetőleg állatviadalra idomítani,
  4. § (1) Tilos az állat fizikai, pszichikai állapotának olyan megterhelése, küzdelemre késztetése egy másik állattal vagy emberrel, amely sérülést vagy halált okozhat (a továbbiakban együtt: állatviadal). Tilos az állatviadal szervezése, tartása, továbbá az állatviadalra fogadás szervezése, az állatviadalon való közreműködés, részvétel, fogadáskötés.

(2) Tilos állatviadal céljára

  1. a) állatot tartani, tenyészteni, kiképezni, idomítani, valamint más személynek átadni, vagy forgalmazni;
  2. b) építményt, földterületet vagy egyéb helyet, anyagi eszközt más személy rendelkezésére bocsátani.

(3) Az (1) bekezdésben foglalt tilalom nem vonatkozik a vadászatra alkalmazott állatnak jogszerűen történő kiképzésére, vadászaton való alkalmazására.

Btk. 247. §

(1) Aki gerinces állat részvételével állatviadalt szervez, tart, ilyen állatviadalra fogadást szervez vagy fogadást köt, bűntettet követ el, és három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) Aki állatviadal céljára gerinces állatot tart, tenyészt, kiképez, idomít vagy forgalmaz, vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

Zoofília

  1. évi XXVIII. törvény az állatok védelméről és kíméletéről

8/B. §27 Állatot a nemi vágy kielégítésére irányuló cselekmény során felhasználni tilos.

A jogellenes magatartások súlya és jellege határozza meg, hogy a hatóságok, milyen jellegű elmarasztalást alkalmazhatnak, azaz jogkörükben eljárva, milyen büntetési nemek között választhatnak.

 

  • Az állatvédelmi birság egyértelműen pénzbüntetés, az engedélyezett tevékenység szabályainak megsértése esetére.

 

  • Szabálysértés esetén, olyan jogsértő magatartásokról van szó, melyek nem érik el a bűncselekmény kategóriáját, de veszélyes a társadalmi együttélés szabályaira, normáit megsérti, zavarja a közigazgatás működését.

 

  • Bűncselekmény olyan jogellenes magatartások összessége, melyek sértik, vagy veszélyeztetik a társadalom kialakult rendjét, melyért a törvény büntetés kiszabását rendeli el.

 

A cselekmények nemcsak aktív magatartással követhetők el, hanem nemtevéssel, mulasztással is. Lehet szándékos a cselekmény vagy, ha a törvény büntetni rendeli a gondatlan elkövetés is. Az ügyek elbírálásánál fontos a cselekmények társadalmi veszélyességének vizsgálata is. „Társadalomra veszélyes cselekmény az a tevékenység vagy mulasztás, amely a Magyar Köztársaság állami, társadalmi vagy gazdasági rendjét, az állampolgárok személyét vagy jogait sérti vagy veszélyezteti”. A cselekmény tárgyi súlya dönti el, hogy milyen mértékben veszélyes a társadalomra. Ezek arányában döntöttek a jogalkotók, hogy az állatvédelem területén, állatvédelmi bírság, szabálysértési eljárás vagy büntető eljárás keretén belül kell az eljárást lefolytatni és büntetést kiszabni.

 

A cselekmények és elbírálásukra hívatott szervek:

 

Állatvédelmi bírságJegyző
NÉBIH
Természetvédelmi hatóság
SzabálysértésJegyző
Jogszabály által meghatározott tényállásoknálKözterület-felügyelő
ÁNTSZ
Természetvédelmi hatóság
NÉBIH
Elzárással is büntethető bíróság bűncselekmények esetén rendőrség vagy más hatóság (a büntetőeljárás szabályai szerinti ügyészség hatásköri megosztásban)Bíróság, rendőrség vagy más hatóság, ügyészség

Állatvédelmi bírság:

  1. §(1) Aki tevékenységével vagy mulasztásával az állatok védelmére, kíméletére vonatkozó jogszabály vagy hatósági határozat előírását megsérti, vagy annak nem tesz eleget, magatartásának súlyához, ismétlődéséhez, és különösen az állatnak okozott sérelem jellegéhez, időtartamához igazodó mértékű állatvédelmi bírságot köteles fizetni.

(2) Az állatvédelmi bírságot az állatvédelmi hatóság szabja ki.

(3) Az állatvédelmi bírság kiszabására az állatvédelmi hatóságnak az (1) bekezdésben meghatározott magatartásról történt tudomásszerzését követő egy éven túl nincs lehetősége. Az elkövetéstől számított öt éven túl nem szabható ki bírság, kivéve, ha a magatartás jogszerűtlen állapot fenntartásával valósul meg. Ebben az esetben az elévülés mindaddig nem kezdődik meg, amíg a jogszerűtlen állapot fennáll.

(4) A bírság megfizetése nem mentesít más jogkövetkezmények alól.

(5) Az állatvédelmi bírság mértékét, megállapításának módját, a kiszabására és felhasználására vonatkozó részletes szabályokat a Kormány rendeletben állapítja meg.

(6) Állatvédelmi bírság kiszabása helyett vagy azzal egyidejűleg az állattartót a hiányosságok kijavítására, pótlására kell kötelezni, továbbá az állatok gondozásával, a velük való helyes bánásmóddal kapcsolatos állatvédelmi oktatáson (továbbiakban: állatvédelmi képzés) való részvételre kötelezhető.

(7) Ha az állatvédelmi képzésen való részvételre kötelezett állattartó a kötelezettségének önként nem tesz eleget, az állatvédelmi képzés, illetőleg annak hátralévő része helyébe állatvédelmi bírság lép.

(8) A határidőre meg nem fizetett állatvédelmi bírság adók módjára behajtandó köztartozás.

(9) Ha kedvtelésből tartott állat tartója az állatok védelmére vonatkozó jogszabályok vagy hatósági határozat rendelkezésének szándékos vagy ismételt megsértésével állatának maradandó egészségkárosodását vagy elpusztulását okozza, és a kedvtelésből tartott vagy a jövőben tartandó állat jóléte állatvédelmi bírság kiszabásával és az állatvédelmi képzésen való részvételre kötelezéssel sem biztosítható, az állatvédelmi hatóság – állatvédelmi bírság kiszabása mellett – az állattartót állat kedvtelésből való tartásától a jogsértés súlyától függően 2-8 évre eltiltja.

(10) Ha nem kedvtelésből tartott állat tartója az állatvédelemre vonatkozó jogszabályok vagy hatósági határozat rendelkezésének szándékos és ismételt megsértésével állatának maradandó egészségkárosodását vagy elpusztulását okozza, és a tartott vagy a jövőben tartandó állat jóléte állatvédelmi bírság kiszabásával és az állatvédelmi képzésen való részvételre kötelezéssel sem biztosítható, az állatvédelmi hatóság – állatvédelmi bírság kiszabása mellett – az állattartót az érintett állatfaj tartásától a jogsértés súlyától függően 2-8 évre eltiltja.

(11) Ha nem kedvtelésből tartott állat tartója az állatvédelemre vonatkozó jogszabályok vagy hatósági határozat rendelkezéseinek szándékos vagy ismételt megsértésével állatának maradandó egészségkárosodását vagy elpusztulását okozza, és a tartott vagy a jövőben tartandó állat jóléte állatvédelmi bírság kiszabásával és az állatvédelmi képzésen való részvételre kötelezéssel sem biztosítható, az állatvédelmi hatóság – állatvédelmi bírság kiszabása mellett – az állattartót a jogsértés súlyától függően 2-8 évre

  1. a) az állatok tartása, egészségi állapota tekintetében rendszeres jelentéstételre kötelezheti, vagy
  2. b) az érintett állatfaj vonatkozásában tartási gyakorlattal rendelkező személy igénybevételére kötelezheti.

(12) Ha az állattartó a (11) bekezdés szerinti kötelezettségeit megsérti, az állatvédelmi hatóság a (10) bekezdésben foglalt jogkövetkezményt alkalmazhatja.

334/2006. (XII. 23.) Korm. rendelet

az állatvédelmi hatóság kijelöléséről

A Kormány az Alkotmány 35. § (2) bekezdésében megállapított eredeti jogalkotó hatáskörében, az Alkotmány 40. § (3) bekezdésében foglalt feladatkörében eljárva, valamint az állatok védelméről és kíméletéről szóló 1998. évi XXVIII. törvény (a továbbiakban: Ávt.) 49. §-a (3) bekezdésének b) pontjában kapott felhatalmazás alapján a következőket rendeli el:

  1. §(1) Állatvédelmi hatóságként a Kormány a jegyzőt, illetve a fővárosi és megyei kormányhivatal járási (fővárosi kerületi) hivatalát (a továbbiakban: járási hivatal) jelöli ki.

(2) Állatvédelmi hatóságként a Kormány az Ávt. 45/A. §-ában foglaltak tekintetében a jegyzőt, a járási hivatalt, valamint a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatalt (a továbbiakban: NÉBIH) és a fővárosi és megyei kormányhivatal élelmiszerlánc-biztonsági és állategészségügyi igazgatóságát (a továbbiakban: élelmiszerlánc-biztonsági és állategészségügyi igazgatóság) jelöli ki.

(3) Állatvédelmi hatóságként a Kormány az Ávt. 29. § (4) bekezdésében és 31. § (1), (3) és (4) bekezdésében foglaltak tekintetében az élelmiszerlánc-biztonsági és állategészségügyi igazgatóságot jelöli ki.

(4) Az Ávt. 43. § (2) és (3) bekezdésében foglaltak tekintetében állatvédelmi hatóságként a jegyző, a járási hivatal, a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal, az élelmiszerlánc-biztonsági és állategészségügyi igazgatóság, valamint a környezetvédelmi és természetvédelmi felügyelőség jár el.

(5)-(7)

  1. § (1) Az Ávt. 19/A. § (2) és 45. § (1) bekezdéseiben foglaltak tekintetében állatvédelmi hatóságként az élelmiszerlánc-biztonsági és állategészségügyi igazgatóság jár el.

(2) Az Ávt. 30. § (1) és (6) bekezdéseiben, a 31. § (1) és (2) bekezdésében, 32. § (1)-(3) bekezdéseiben és a 33. § (1)-(3) bekezdéseiben foglaltak tekintetében állatvédelmi hatóságként az élelmiszerlánc-biztonsági és állategészségügyi igazgatóság jár el.

(3) Az Ávt. 24/A. § (1), (2), (4) és (8) bekezdésében, valamint a 24/B. és 24/C. §-ában foglaltak tekintetében állatvédelmi hatóságként a járási állat-egészségügyi és élelmiszer-ellenőrző hivatal (a továbbiakban: járási állat-egészségügyi hivatal) jár el.

(4) Az Ávt. 24/A. § (7) bekezdésében foglaltak tekintetében állatvédelmi hatóságként a NÉBIH jár el.

(5) Az Ávt. 41. § (1) bekezdésében foglaltak tekintetében az állatotthon létesítése és működése engedélyezésére irányuló eljárásban állatvédelmi hatóságként az állatotthon tervezett helye szerint illetékes járási hivatal jár el, aki döntését közli az élelmiszerlánc-biztonsági és állategészségügyi igazgatósággal, amely az állatotthont nyilvántartásba veszi.

(6) Az Ávt. 43. § (9) bekezdésében foglaltak tekintetében állatvédelmi hatóságként a tartás helye szerint illetékes települési, a fővárosban a kerületi önkormányzat jegyzője, a Fővárosi Önkormányzat által közvetlenül igazgatott terület tekintetében a fővárosi főjegyző, az élelmiszerlánc-biztonsági és állategészségügyi igazgatóság, valamint a környezetvédelmi és természetvédelmi felügyelőség jár el.

(7) Az Ávt. 43. § (10)-(12) bekezdésében foglaltak tekintetében állatvédelmi hatóságként a tartás helye szerint illetékes települési, a fővárosban a kerületi önkormányzat jegyzője, a Fővárosi Önkormányzat által közvetlenül igazgatott terület tekintetében a fővárosi főjegyző, valamint az élelmiszerlánc-biztonsági és állategészségügyi igazgatóság jár el.

(8) Az Ávt. 43/B. §-ában foglaltak tekintetében állatvédelmi hatóságként a NÉBIH és az élelmiszerlánc-biztonsági és állategészségügyi igazgatóság jár el.

(9) A Kormány az ország őshonos növény-, illetve állatvilágára ökológiai szempontból veszélyes, külön jogszabályban meghatározott állatok – tiltott kedvtelési célú tartása, szaporítása vagy forgalomba hozatala miatt történő – elkobzására, tulajdonának átruházására, végleges elhelyezésére, továbbá a végleges elhelyezésből eredő költségek viselésére kötelezésére, valamint az állat életének kioltására irányuló eljárás, valamint az Ávt. 48/B. §-ában foglaltak tekintetében állatvédelmi hatóságként a környezetvédelmi és természetvédelmi felügyelőséget jelöli ki.

2/A. § (1) A Kormány az állatkísérletek folytatása szolgáltatási tevékenység tekintetében a szolgáltatási tevékenység megkezdésének és folytatásának általános szabályairól szóló 2009. évi LXXVI. törvény (a továbbiakban: Szolgtv.) szerinti szolgáltatás felügyeletét ellátó hatóságként az élelmiszerlánc-biztonsági és állategészségügyi igazgatóságot jelöli ki.

(2) A Kormány az állatkert létesítése és üzemeltetése tekintetében a Szolgtv. szerinti szolgáltatás felügyeletét ellátó hatóságként a környezetvédelmi és természetvédelmi felügyelőséget jelöli ki.

(3) A Kormány az Ávt. 41. §-a szerinti állatotthon létesítése és üzemeltetése tekintetében a Szolgtv. szerinti szolgáltatás felügyeletét ellátó hatóságként az állatotthon helye szerint illetékes járási hivatalt jelöli ki.

  1. § A Kormány az állatvédelmi hatóságnak a természetvédelmi oltalom alatt nem álló, illetve nemzetközi természetvédelmi egyezmény hatálya alá nem tartozó veszélyes állat tartásának, szaporításának, országba való behozatalának engedélyezésére irányuló eljárásában, – az állat-gyógyászati és állat-egészségügyi szabályoknak, az állat-egészségügyi járvány mentesség, valamint az állati melléktermék élelmiszerláncból történő kizárása követelményeinek való megfelelés kérdésében -, első fokú eljárásban a járási állat-egészségügyi hivatalt, másodfokú eljárásban az élelmiszerlánc-biztonsági és állategészségügyi igazgatóságot szakhatóságként jelöli ki.
  2. § Az Ávt. 45/B. § (1) és (2) bekezdésében foglaltak tekintetében állatvédelmi hatóságként a tartás helye szerint illetékes települési, a fővárosban a kerületi önkormányzat jegyzője, a Fővárosi Önkormányzat által közvetlenül igazgatott terület tekintetében a fővárosi főjegyző jár el.
  3. § A Kormány az országos, illetve nemzetközi részvétellel tartott állatvásár, állatpiac és állatkiállítás tartásának engedélyezésére irányuló eljárásban – a nemzeti és közösségi élelmiszer-higiéniai követelményeknek, takarmányhigiéniai és más, a takarmányok előállítására, forgalomba hozatalára és felhasználására vonatkozó követelményeknek, a nem emberi fogyasztásra szánt állati melléktermékekre vonatkozó egészségügyi előírásoknak, az állat-egészségügyi szabályoknak és a mezőgazdasági haszonállatok tartása követelményeinek való megfelelés kérdésében -, első fokú eljárásban az élelmiszerlánc-biztonsági és állategészségügyi igazgatóságot, másodfokú eljárásban a NÉBIH-et szakhatóságként jelöli ki.
  4. § Az Ávt. 48/A. § (3) és (4) bekezdésében foglaltak tekintetében állatvédelmi hatóságként a befogás helye szerint illetékes települési, a fővárosban a kerületi önkormányzat jegyzője, a Fővárosi Önkormányzat által közvetlenül igazgatott terület tekintetében a fővárosi főjegyző jár el.

6/A. § A Kormány a kísérlet során felhasznált vagy ilyen felhasználásra szánt állat természetes élőhelyre vagy állatkertbe történő kihelyezésére irányuló engedélyezési eljárásban – annak elbírálása kérdésében, hogy a tevékenység a természet védelmére vonatkozó nemzeti és közösségi jogi követelményeknek az akciótervben foglaltak szerint vagy további feltételek mellett megfelel-e – a környezetvédelmi és természetvédelmi felügyelőséget szakhatóságként jelöli ki.

  1. § Az Ávt. 47. §-ában szereplő szakértői testületet a vidékfejlesztési miniszter hozza létre.

8. § Ez a rendelet 2007. január 1-jén lép hatályba.

244/1998. (XII. 31.) Korm. rendelet

az állatvédelmi bírságról

Az állatok védelméről és kíméletéről szóló 1998. évi XXVIII. törvény 49. §-a (3) bekezdésének a) pontjában kapott felhatalmazás alapján a Kormány a következőket rendeli el:

  1. §
  2. § (1) A bírság alapösszege tizenötezer forint.

(2) A bírság mértékének megállapításához a bírság alapösszegét – a jogsértés körülményeitől függően – meg kell szorozni az 1-4. melléklet szerinti szorzókkal.

(3) Több tényállás együttes fennállása esetén az egy táblázatban található szorzókat táblázatonként összeadva kell a mellékletre vonatkozó értéket megállapítani.

(4) A mellékletenként kapott szorzókat összeszorozva kapott számmal meg kell szorozni a bírság alapösszegét, amely által kapott szorzat a bírság mértéke.

(5) Amennyiben a bírság kiszabására okot adó jogsértés közvetlenül nem befolyásolja az állat jólétét vagy tíz vagy annál kevesebb gerinces állat egyedét érinti, úgy a 2. melléklet szerint alkalmazandó szorzó 1.

(6) Ha a jogsértést okozó cselekményt szándékosan követték el, az adott tényálláshoz tartozó legmagasabb szorzót vagy szorzókat kell alkalmazni.

  1. § (1) Az állatvédelmi képzés, illetőleg annak hátralévő része helyébe lépő állatvédelmi bírság mértékét úgy kell megállapítani, hogy egy nap képzésen való részvételnek ötvenezer forint állatvédelmi bírság felel meg.

(2) Az állatvédelmi képzésen való részvétel állatvédelmi bírságra történő átváltása esetén a bírság összege legalább százezer forint.

  1. § Azonos tényállású, három éven belüli ismételt jogsértés esetén a bírság összege a korábban kiszabott bírság másfélszeresénél nem lehet kevesebb, de nem haladhatja meg az adott jogsértés esetén kiszabható bírság legmagasabb mértékét.
  2. §
  3. § Ez a rendelet 1999. április 1. napján lép hatályba.
  4. § Ez a rendelet a macska- és kutyaprém, valamint az ilyen prémet tartalmazó termékek forgalomba hozatalának, a Közösségbe történő behozatalának, illetve onnan történő kivitelének tilalmáról szóló 2007. december 11-i, 1523/2007/EK európai parlamenti és tanácsi rendelet végrehajtásához szükséges rendelkezéseket állapítja meg.
  1. melléklet a 244/1998. (XII. 31.) Korm. rendelethez

Az állatvédelmi bírság tételes mértékének megállapítása során alkalmazandó, állatcsoporthoz köthető szorzók

  1. melléklet a 244/1998. (XII. 31.) Korm. rendelethez

Az állatvédelmi bírság tételes mértékének megállapítása során alkalmazandó, állatlétszámhoz köthető szorzók

  1. melléklet a 244/1998. (XII. 31.) Korm. rendelethez

Az állatvédelmi bírság tételes mértékének megállapítása során alkalmazandó egyes szorzók

  1. melléklet a 244/1998. (XII. 31.) Korm. rendelethez

Az állatvédelmi bírság tételes mértékének megállapítása során alkalmazandó minősített esetek és szorzók

244/1998. (XII. 31.) Korm. rendelet

az állatvédelmi bírságról

Az állatok védelméről és kíméletéről szóló 1998. évi XXVIII. törvény 49. §-a (3) bekezdésének a) pontjában kapott felhatalmazás alapján a Kormány a következőket rendeli el:

  1. §
  2. § (1) A bírság alapösszege tizenötezer forint.

(2) A bírság mértékének megállapításához a bírság alapösszegét – a jogsértés körülményeitől függően – meg kell szorozni az 1-4. melléklet szerinti szorzókkal.

(3) Több tényállás együttes fennállása esetén az egy táblázatban található szorzókat táblázatonként összeadva kell a mellékletre vonatkozó értéket megállapítani.

(4) A mellékletenként kapott szorzókat összeszorozva kapott számmal meg kell szorozni a bírság alapösszegét, amely által kapott szorzat a bírság mértéke.

(5) Amennyiben a bírság kiszabására okot adó jogsértés közvetlenül nem befolyásolja az állat jólétét vagy tíz vagy annál kevesebb gerinces állat egyedét érinti, úgy a 2. melléklet szerint alkalmazandó szorzó 1.

(6) Ha a jogsértést okozó cselekményt szándékosan követték el, az adott tényálláshoz tartozó legmagasabb szorzót vagy szorzókat kell alkalmazni.

  1. § (1) Az állatvédelmi képzés, illetőleg annak hátralévő része helyébe lépő állatvédelmi bírság mértékét úgy kell megállapítani, hogy egy nap képzésen való részvételnek ötvenezer forint állatvédelmi bírság felel meg.

(2) Az állatvédelmi képzésen való részvétel állatvédelmi bírságra történő átváltása esetén a bírság összege legalább százezer forint.

  1. § Azonos tényállású, három éven belüli ismételt jogsértés esetén a bírság összege a korábban kiszabott bírság másfélszeresénél nem lehet kevesebb, de nem haladhatja meg az adott jogsértés esetén kiszabható bírság legmagasabb mértékét.
  2. §
  3. § Ez a rendelet 1999. április 1. napján lép hatályba.
  4. § Ez a rendelet a macska- és kutyaprém, valamint az ilyen prémet tartalmazó termékek forgalomba hozatalának, a Közösségbe történő behozatalának, illetve onnan történő kivitelének tilalmáról szóló 2007. december 11-i, 1523/2007/EK európai parlamenti és tanácsi rendelet végrehajtásához szükséges rendelkezéseket állapítja meg.
  1. melléklet a 244/1998. (XII. 31.) Korm. rendelethez

Az állatvédelmi bírság tételes mértékének megállapítása során alkalmazandó, állatcsoporthoz köthető szorzók

  1. melléklet a 244/1998. (XII. 31.) Korm. rendelethez

Az állatvédelmi bírság tételes mértékének megállapítása során alkalmazandó, állatlétszámhoz köthető szorzók

  1. melléklet a 244/1998. (XII. 31.) Korm. rendelethez

Az állatvédelmi bírság tételes mértékének megállapítása során alkalmazandó egyes szorzók

  1. melléklet a 244/1998. (XII. 31.) Korm. rendelethez

Az állatvédelmi bírság tételes mértékének megállapítása során alkalmazandó minősített esetek és szorzók

KAPCSOLAT

Országos Állatvédőrség Alapítvány

1751 Pf. 81.

 

 

Adószám: 18272011-2-43

Bankszámlaszám: 10100826 – 07126100 – 02003004 BUDAPEST BANK

IBAN: HU70-10100826-07126100-02003004, Swift Code: BUDAHUHB

 

info@orszagosallatvedorseg.hu  – Általános, vagy sok területet érintő kérdésekben kérem erre a címre írjon.

 

bejelentes@orszagosallatvedorseg.hu

 

segitseg@orszagosallatvedorseg.hu –  Amennyiben adományozással kapcsolatosan keresné Alapítványunkat kérjem erre a címre írjon.

 

sajto@orszagosallatvedorseg.hu – Amennyiben PR, sajtó anyag, illetve interjú ügyében keres bennünket, kérem erre a címre írjon.

 

gazdi@orszagosallatvedorseg.hu – Amennyiben szeretne örökbe fogadni mentett állataink közül, kérem erre a címre írjon.

 

vadasz@orszagosallatvedorseg.hu – Amennyiben vadvédelemmel vagy vadászattal kapcsolatos bejelentése van, kérem erre a címre írjon.

 

Oktatási portál: http://oktatas.orszagosallatvedorseg.hu/ vagy oktatas@orszagosallatvedorseg.hu

 

Adatkezelési szabályzat

Országos Állatvédőrség Alapítvány – Minden jog fenntartva © 2016